O nás

  • Vnímáme hudbu jako dokonalou modlitbu. Modlitbou, hraním a zpěvem se snažíme přiblížit k Bohu a předávat si mezi sebou tuto duchovní atmosféru. Nejvíce nyní hrajeme přeložené zahraniční worshipy.
  • Zkoušky na nedělní mše (10:30h) se konají každých 14 dní od 9:00h na faře/kostele  v Ostravě Přívoze.
  • Písně vybíráme tématicky podle liturgického obsahu.
  • Hráváme i mimo naši farnost. Např. velikonoční pásmo Tečka za člověkem, večery chval, benefiční koncerty v televizi Noe, jazzové vánoce a další.
  • Ve schole panuje přátelská a tvůrčí atmosféra, která je pro nás důležitým pojítkem společného hraní.
  • Spousta dalších společných zážitků vzniká z aktivit mimo kostel (výlety, sport, duchovní obnova, hospůdka).

Historie

Rok 2018 

pravidelně hrajeme na Mši v 10:30 dle rozpisu v kalendáři.

Během roku proběhlo:

7/2018 Mše s besedou – Marek Orko Vácha (Melting blok - COLOURS of Ostrava)

6/2018 Večer chval v NOE

4/2018 Velikonoční veselice

---

Rok 2017

Všechny zdravím, rád bych Vás chtěl pozvat na naše chystané akce: 

A)   Hudební pašijové vystoupení s hereckou skup. z Ludgeřovic - TEČKA ZA ČLOVĚKEM

BRNO:   1.       Pátek 31. března 2017 v 19:00 h. KOSTEL SV. AUGUSTINA (Náměstí Míru)

 2.   Sobota 1. dubna 2017 v 19:00 h. BAZILIKA NANEBEVZETÍ P. MARIE NA STARÉM BRNo

ABRECHTICE -   KOSTEL 9.4. 2017

B) Připravovaná hudební produkce (12 profi muzikantů)  - Farní Ples - VELIKONOČNÍ 

 VESELICE (70.léta) .  https://www.velikonocniveselice.cz/   30.4.   a ples Hrozenbál 22.4. (FM)

C) Pravidelné hraní při nedělní mši na 10:30h (vždy 1x za 14 dní dle kalendáře)

 

ROK 2016

DNY VÍRY - rád bych Vás chtěl pozvat na netradiční koncert pašijí Tečka za člověkem. Netradiční v obsazení zpěváků a také projekcí fotek P. Zuchnického, místo herecké skupiny, která nyní výjmečně nemůžou hrát. DON Bosko. 5. 6. 2016 v 18:30h.  https://www.dnyviry2016.cz/

Naše CD můžete nově koupit v kameném charitním obchodě za katedrálou Božského spasitele v Ostravě. Hezké léto :-) . Nashledanou možná někde na festivale.
---

ROK 2015 

Rádi bychom Vás pozvali na benefiční pašijový hudebně 

dramatický koncert na podporu dostavby katedrály v centru Ostravy. V kostele sv. Václava dne 24.5. v 17h. Tímto koncertem ukončíme mini-turné velikonoční pašie 2015, které jsme hrali v postní i velikonoční době po několika katolických a evangelických farnostech v okolí. 

---

Rok 2014

V lednu a únoru se nám podařilo vytvořit studiovou nahrávku autorského CD - Tečka za člověkem za podpory TV NOE a studia Telepace. Díky všem, díky Bohu :-)

V rámci květnové Noci kostelů jsme odehráli koncert TEČKA ZA ČLOVĚKEM v kostele v Ostravě-Pustkovci, který byl současně oficiálním vydáním CD.

Na konci června jsme s "Tečkou" vystoupili na křesťanském festivalu Sv. Jan Session ve Frýdku-Místku. 

----

Rok 2013

Opět jsme odehráli několik svateb našich přátel a známých. V tomto roce jsme rozjeli s novou a vyladěnou sestavou muzikantů velikonoční pašije

"Tečka za člověkem". Poprvé jsme vystoupili s hereckou skupinou, která během koncertu hrála tématické obrazy. Byl to krásný a naplněný čas, kdy jsem cítil, že tato hudba plyne opravdu z nás a je zároveň modlitbou a požehnaním. Je to to nejlepší, co zatím Přývozacy vytvořili. Během velikonoc jsme s tímto pásmem navštívili kostely v Ostravě-Přívoze, Staré Bělé, Ostravě-Výškovicích, Hněvošicích a Frýdku-Místku.

---

Rok 2012

Nastalo několik změn ve chválové kapele, ale Přyvozacy hrají dál a chystají se na další dva koncerty v rámci Slezské lilie 9.června! A ještě připravují fůru dalších akcí :-)

 

Rok 2011

Připravili jsme další benefičák, tentokrát ve spolupráci s frýdeckou scholou Didaché. Opět byl přenášen televizí Noe a jeho výtěžek byl věnován charitním aktivitám na Ukrajině. Několik změn v průběhu školního roku 2010/2011 také ovlivnilo naše další hraní: chválová kapela Thyra, kde působí i několik členů Přyvozaků (Mara, Verča, Jindra, Terka, Verča a nová členka Zdiša), začala pravidelně pořádat večery chval v televizi Noe. V červnu jsme měli hned dvě vystoupení na novém festivalu křesťanské hudby Slezská lilie a živě jsme také odehráli koncert chval na Noe. O vánocích jsme potom využili klavíristu Honzu, aby poupravil naše jazzové koledy z loňska a opět jsme hráli vánoční jazzové mše. Na trvalo k nám přibyla saxofonistka Zdiša (původně schola Credenc).

 

Rok 2010

Společně se zábřežskou scholou Credenc jsme uskutečnili Benefiční koncert pro Haiti, který byl živě přenášen televizí Noe. Do sestavy přibyl klavírista a jazzman Honza, zpěvačka Silva, zkušený bubeník Radek a basák/zpěvák Jindra. Saxofonista a dechař Dušan se začal věnovat jiným aktivitám. O vánocích jsme s několika hosty (bubenice Klára, saxofonistka Marcelka, saxofonista/flétnista Michal, zpěvačka Jana, houslistky Klárka a Maruška, saxofonistka Zdiša) doprovázeli jazzovými vánočními songy mše svaté přenášené živě v televizi.

 

Rok 2008 - 2009

Zásadní a důležitý zásah do sestavy Přyvozaků. Po delším čase ve vedení scholy a po přečtení knihy Johna de Jonga "Létaní v bouři" jsem dospěl k názoru, že pokud má někdo působit ve schole/kapele, musí mít dar Ducha Sv., který ho ke zpěvu a hraní uschopňuje, modlit se zpěvem a také být spolehlivý v základních věcech, jako jsou zkoušky kapely atd. Někdy se ve scholách stane, že zůstávají ti méně zdatní a ti šikovní, Duchem povolaní odcházejí, protože už nedokážou dál táhnout břemeno těch méně schopných. Rozhodl jsme se sestavu Přyvozaků zmenšit a změnit některá pravidla ve zkoušení. Od této chvíle už nejsme schola, ale kapela. Ukázalo se, že rozhodnutí bylo správné. Zkoušky jsou rychlejší a výsledky mnohdy lepší. To dokazuje také následující vývoj.

 

Rok 2007

Po delší odmlce se nám sestava výrazně změnila. Základ basa-kytara-perkuse-saxofon zůstal. Změnily se především zpěvy. Odešli  Aleš, Jana a Bára. Přišly: Katka (zpěv, bajan), Soňa (klávesy a zpěv, ale jen na krátký čas), Lucka (zpěv, Slovenka :) ). V tomto období jsme měli Vánoční mini koncertík. Později jsme se zaměřili na Velikonoční pásmo "Tečka za člověkem", se kterým jsme vystupovali na osmi místech po diecézi. Na posledním koncertě v Heřmanicích jsme dostali několik nabídek dalšího hraní, z nichž jedna byla natočení nahrávky a klipu v   TV Noe  To jsme okamžitě přijali. Tento počin se měl uskutečnit v průběhu září 2007, nastalo u nás však několik změn a tak se akce neuskutečnila.

 

Rok 2006

Odešel Ondra (basák) a tak jsme hledali nového. Našli jsme Karla (basa, varhany), který se spolu s jeho ženou Katkou (zpěv) okamžitě aklimatizoval do našeho scholaření. V této sestavě jsme začali připravovat velikonoční koncert. Byla to velká dřina, která nakonec přinesla své ovoce. Z jednotlivých koncertů jsme si všichni odnesli mnoho silných zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.  Z pěti koncertů, které jsme odehráli po Ostravsku, vzniklo naše dosud nejkvalitnější live CD. Po koncertech k nám přibyla nová zpěvačka Jana a Petr (violoncello), které jsme zaujali hraním.

 

Rok 2004 - 2005

Ve schole se objevil Dušan (dechy - saxofony, flétny,...) a později také Johan (perkuse) a Verča (klávesy). Pak se u nás objevili další jejich kamarádi z "konzervy". U zpěvů se to stále střídalo. Po příchodu Aleše (zpěv) se začal náš zpěvový projev vylepšovat. Během této doby jsme byli společně na několika Silvestrech a různých výletech, které vždy ještě víc prohloubily vztahy v kapele. Následoval Superschol (setkání ostravských schol) v Radvanicích. Uvědomili jsme si, že chceme zkusit vystoupit samostatně. A tak jsme o vánocích 2005 vytvořili první koncertní hodinové pásmo. Povedlo se... a věděli jsme, že chceme pokračovat dál a hrát i mimo nedělní mše.


Roky 2002 - 2003

Nyní už je všechno jinak, vystřídalo se nebo odešlo na studia prakticky celé osazenstvo z původní scholy. Zůstal jsem jen já a moje žena Liduška (zpěv). Největší přísun nových členů spolu se zvýšením kvality hudby nastal mezi roky 2003 a 2004. Po odchodu Kovy (basáka) se mi hned podařilo sehnat Ondru (basáka, který s námi hrál od ledna 2004).

 

.....v roce 1999

počátek hraní scholy v Přívoze  

Dalo by se říci, že jsem se o něj zapříčinil já (pozn.: Marek Schneider). Chtěl jsem se modlit při kytaře a vůbec, prožít mši jinak než při varhanách… Náš farář Bogdan byl tomu velice rád a hned od počátku nás ve všem podporoval a povzbuzoval! První věcí bylo, že pro nás vytvořil prostor, "zavedl naši mši" v neděli v 10:30 hod, kde jsme začali pravidelně hrát. Ze začátku bývalo na mši jen pár lidí a my. Vzpomínám si, že když přišlo 40 lidí, byl to pro nás svátek. Později se k nám přidávali další hudebníci a zpěváci a začali jsme se více zdokonalovat. A tak se stávalo, že nás známí a lidé kolem nás oslovovali, ať jim hrajeme na svatbách nebo při nějakých výjimečných příležitostech. Na začátku jsme při zpěvu nadšených zpěvaček hráli v sestavě basa-kytara-djembe (Kova, Mara, Ondra) a občas se přidal sólový nastroj.